Dziecięcy Klub SportowyGibasSportKlub

Jako Dziecięcy Klub Sportowy specjalizujemy się we wszechstronnym szkoleniu dzieci i młodzieży. Koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju naszych Podopiecznych , stawiając na dobrą zabawę urozmaiconą elementami sportowej rywalizacji. Kładziemy nacisk na naukę i doskonalenie umiejętności , zdrowy i aktywny tryb życia, jak również na nawiązywanie nowych, wzajemnych relacji. Sportami wiodącymi i dominującymi w naszym Klubie są : pływanie, rowery i narciarstwo. Urozmaicamy je różnorodnymi, dodatkowymi formami aktywności sportowej takimi jak: wspinaczka wysokogórska (ścianka wspinaczkowa), rolkarstwo, gimnastyka ogólnorozwojowa (parki trampolin), żeglarstwo. Staramy się, aby nasi Podopieczni byli mieli możliwość poznania wielu dyscyplin sportu i posiadali szereg różnych umiejętności przydatnych w dalszym ich życiu.

Dla lepszego, efektywniejszego rozwoju, uwzględniając motorykę dzieci, prowadzimy zajęcia w 3 grupach wiekowych, w których koncentrujemy się na:

– Happy Kids – 7-9 lat

– nauka pływania, jazdy na nartach, jazdy na rowerze

– koncentracja na zabawie i nawiązywaniu nowych relacji

– Junior – 10-12 lat

– doskonalenie nauki pływania, jazdy na nartach i rowerze

– elementy sportowej rywalizacji

– Sport – powyżej 13 lat

– elementy sportowej jazdy na nartach, kolarstwo MTB

– letnie i zimowe obozy sportowe

– starty w zawodach

Latem jak i zimą organizujemy wiele dodatkowych, wspólnych, rodzinnych aktywności, jedno- jak i kilkudniowych, takich jak rodzinne obozy rowerowe, narciarskie, żeglarskie, ogniska, kuligi turnieje sportowe, co pozwala na integrację i lepsze poznanie się zarówno dzieci jak i rodziców.

Jako Klub Sportowy posiadamy licencje: SITN-PZN (Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego), PZP – Polskiego Związku Pływackiego, PZSW – Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, a Naszą kadrę stanowią wyłącznie doświadczeni i pełni pasji Instruktorzy, posiadający wymagane kwalifikacje potwierdzone odpowiednimi certyfikatami i licencjami.

Mając na uwadze, że często są Państwo zapracowani, nie dysponują wolnym czasem, i aby czuli się Państwo komfortowo, a Wasze pociechy bezpiecznie i wygodnie na nasze zorganizowane zajęcia istnieje możliwość transportu dzieci bezpośrednio z i do miejsca zamieszkania.

Wierzymy, że indywidualne podejście w Naszym Klubie do Waszych dzieci , przyjazna i wesoła atmosfera zajęć przy zapewnieniu dobrej zabawy, gwarantują szybkie postępy umiejętności. My jako wieloletni i doświadczeni Rodzice-Instruktorzy wiemy, że dla naszych dzieci jest to najważniejsze, a przy okazji przynosi najlepsze efekty!

Nabór do Naszego Klubu trwa zarówno w sezonie zimowym jak i letnim

Z powodzeniem organizujemy również szereg półkolonii i kolonii letnich i zimowych, z bardzo atrakcyjnym i urozmaiconym programem sportowo-edukacyjnym , które rokrocznie cieszą się dużym zainteresowaniem, a na które już Państwa serdecznie zapraszamy.*

Każdy z turnusów półkolonii zakłada m.in. wycieczkę na Górę Żar, rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Żywieckim, wycieczkę rowerową połączoną ze zwiedzaniem Ogrodów Kapias i zapory w Goczałkowicach, minimum 3 wizyty na basenie nad Jeziorem Żywieckim połączone z rejsem łodzią żaglową lub motorową, jazdę na hulajnogach elektrycznych i zajęcia rolkarskie w Szczyrku na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej, wizytę na skoczni narciarskiej, Muzeum Flory i Fauny, zabawę na zjeżdżalni wodnej, w parku trampolin lub ściance wspinaczkowej, wycieczkę górską, oraz wiele gier i zabaw ruchowych.

W cenie uwzględniono codzienne wyżywienie, wszystkie bilety wstępu na planowane atrakcje i aktywności, transport dzieci i rowerów, ubezpieczenie NNW, opiekę i szkolenie dzieci przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów w godzinach od 8:00 do 16:00!

Z dumą możemy pochwalić się, że w sezonie 2021 jako jedna z 53 Organizacji w Polsce (na ponad 1500 złożonych wniosków!) zastał przyznany nam grant na organizację aktywnego wypoczynku dla dzieci w ramach „Wakacyjna AktywAKCJA” orgaznizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. Co dowodzi tylko, że nasze aktywno-edukacyjne Półkolonie LATO 2021 miały bardzo atrakcyjny i urozmaicony program bardzo wysoko oceniony na skalę ogólnopolską.

Grant ten przeznaczyliśmy na organizację wypoczynku dla dzieci z Domu Dziecka (Placówka  Oświatowo Wychowawcza nr 3 i 4 w Bielsku-Białej)

Nasze aktywności, z powodzeniem, od wielu lat organizujemy z Bielska-Białej jak i od sezonu 2022 z Żywca.

Więcej szczegółów i dokładny harmonogram półkolonii na naszej stronie www w zakładce Półkolonie LATO 2022, Półkolonie ZIMA 2022

Tak bawiliśmy się w poprzednim roku !

Przedsiębiorstwo społeczne Stowarzyszenie Klub Sportowy Gibas Sport Klub utworzyło miejsca pracy w ramach projektu „OWES obszaru bielskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020: Oś priorytetowa IX Włączenie społeczne, Działanie 9.3 Rozwój ekonomii społecznej w regionie, Poddziałanie 9.3.1 Wsparcie sektora ekonomii społecznej.